Skotsko vyřešilo záhadu zatoulané kočky s čipem z Kanárských ostrovů

03.02.2014 16:10

Skotsko si o víkendu lámalo hlavu s případem ztracené kočky, která se sem měla dostat až z dalekých Kanárských ostrovů. Alespoň to naznačoval čip, kterým byla kočka opatřena. Vyřešení velké záhady však bylo mnohem obyčejnější, než některé původní teorie.
Zatoulanou kočku objevila ve své garáži rodina ze skotského města Muchalls. Okamžitě zalarmovala místní veterináře. Ti kočku prohlédli a zjistili, že netrpí žádnými zdravotními problémy. Poznali však, že je opatřena čipem. Když z něj načetli údaje, nestačili se divit. Kočka totiž podle čipu pocházela z Kanárských ostrovů, píše server independent.co.uk.

Okamžitě se začalo spekulovat, jak se mohla dostat až do Skotska. Někteří dokonce přišli s teorií, že se omylem dostala do nákladového prostoru některého z letadel. Pravda však byla jinde a divoké teorie vzaly za své.
Když se o kočku, kterou veterináři pojmenovali Juanita, přihlásila její údajná majitelka, bylo jasno. Fiona Prati totiž ještě nedávno bydlela na Kanárských ostrovech a po přestěhování do Skotska nenechala aktualizovat informace na čipu svého čtyřnohého miláčka.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/kocka-z-kanarskych-ostrovu-ve-skotsku-dhm-/zahranicni.aspx?c=A140202_155512_zahranicni_ert