Na bydlení pro kočku a psa dávají Češi i desítky tisíc

29.10.2013 13:24

Praha - Až desítky tisíc korun navíc jsou ochotni majitelé domácích zvířat investovat při nákupu bydlení či jeho rekonstrukci do potřeb svého mazlíčka.
Devadesát procent majitelů domácích zvířat by při pořizování nového bydlení zohlednilo potřeby svých mazlíčků. Tři čtvrtiny dotázaných by přitom investovaly více peněz, jen aby se jejich zvířecím přátelům bydlelo lépe. Vyplývá to z výzkumu, který v říjnu 2013 provedla GE Money Bank na vzorku 315 majitelů domácích zvířat.

„Ukazuje se, že domácí mazlíčci hrají při rozhodování o kvalitě bydlení velkou roli," říká Eva Balšánová, manažerka hypotečních úvěrů GE Money Bank. „Lidé je rádi hýčkají, protože jim pomáhají lépe snášet hektické tempo moderního života a často také chránit jejich domovy a majetek. Není proto divu, že chtějí, aby se jejich zvířata doma cítila co nejlépe," pokračuje Balšánová.
Pokud by si lidé s domácími zvířaty pořizovali nové bydlení či prováděli velkou rekonstrukci stávajícího bytu či domu, 76 procent z nich by investovalo více peněz, jen aby lépe vyhověli svému mazlíčkovi. Vstřícnější by přitom byli častěji muži (82 %) než ženy (70 %).

Zdroj: https://reality.aktualne.centrum.cz/clanek.phtml?id=793512