Kočku doma hlídal jen pes. Zapnula troubu a přiměla k akci hasiče

23.01.2014 17:00

Pohádkou o pejskovi a kočičce, kteří pekli dort, jako by se nechali inspirovat dva domácí mazlíčci, když zůstali sami doma. Konec příběhu ale tentokrát patřil hasičům.
Záchranáři dostali zprávu o požáru v bytě v pardubické Dašické ulici. Byla z něj cítit spálenina.
"Hlídka městské policie dorazila na místo jako první. Strážníci ve spolupráci se správcem domu neprodleně vypnuli hlavní přívod plynu, dále se od správce dozvěděli, že v bytě, odkud vycházel kouř, by se neměly nacházet žádné osoby, což se také potvrdilo," uvedla za strážníky Lucie Klementová.

K překvapení hasičů i policistů byli v bytě pouze pes a kočka. "Ta zřejmě způsobila začínající požár, když při seskakování v kuchyni nešťastně přepnula tlačítko na troubě," zněl závěr vyšetřovatelů.
Mluvčí hasičů Vendula Horáková potvrdila, že se kočce skutečně povedlo uvést sporák do chodu.
"Hasiči nalezli uvnitř bytu zapnutý sporák na takzvaný čistící program, kdy při vysoké teplotě dochází k čištění trouby od nečistot. V troubě bylo ale umístěno ve skleněném pekáči maso. To při vysoké teplotě začalo doutnat a zcela zuhelnatělo."
Škoda tak vznikla jen na zmíněném obsahu trouby.

Zdroj: https://pardubice.idnes.cz/pes-kocka-pozar-sporak-0b2-/pardubice-zpravy.aspx?c=A140123_122716_pardubice-zpravy_mt